ללא נושא

השאלה
שלום,
רציתי להגיד,תודה תודה תודה על 3 ימים שמילאו אותי! זה בדיוק מה שהייתי צריכה! אני יצאתי מהסמינריון הזה עם כל כך הרבה מחשבות,התלבטיות, שאלות !
הרבה זמן לא ישבתי ככה עם עצמי ובברתי מי אני?! למה אני כזאת? למה נולדתי דוקא להורים האלו? לדת הזאת? ועוד המון המון שאלות!
אז ממש תודה על כל ההקשבה,שפתחתם אותי לעולם קצת יותר עמוק, חוץ מזה שהייתם מגניבים וכייפים אתם פשוט מדהימים, יש בכם כל כך מה להעביר לנו-הנוער שאין לכם מושג כמה! ואתם עושים את זה מדהים

יצא לי לדבר במשך הסינריון עם 2 חברות,אין לי מושג איך התחלנו את השיחה הזאת אבל היא הייתה כל כך עמוקה ומחזקת. שאלתי אותם איך אתם יודעות שיש בכלל אלוקים ? מה נותן לכם ככה להאמין?
הם סיפרו לי כל כך הרבה סיפורים שקרו להם! שה´ היה איתם,זה לא סיפורים רגילים ששומעים כל יום! ולי לא קרה כאלו ניסיים גלויים לעין,ואז שאלתי את עצמי! מה אני עיוורת? אולי אני פשוט לא מאמינה מספיק,לי לא קורים כאלו דברים? ומאז השיחה כל דבר קטן ואפילו שטותי אמרתי לעצמי -זה מה´, זה הוא הביא לי..אני לא בטוחה שזה נכון לעשות את זה ..אני כבר לא יודעת מה לעשות? לחשוב כל הזמן שזה מה´? או שפשוט לחיות את החיים?

עוד דבר- באותה השיחה עם 2 החברות,אמרתי להם שיש לי לפעמים כזאת הרגשה שאני לבד בעולם וכולם עובדים עליי,והם לא אמיתיים שכולם שומעים את ההרגשות שלי ואת מה שאני חושבת . זה בעיקר היה לפני כמה שנים אבל פתאום בזמן האחרון זה שוב פעם צץ.. אני כל כך מבולבלת! אני יודעת שזה לא נכון.! אבל איך אני מעבירה את ההרגשה הזאת? היא נכונה בכלל?

יצא לי לחשוב האם הקב"ה הוא באמת משו-דמות/אור או כל דבר שמתארים אותו או שבכלל הקב"ה הוא איזה הרגשה,רגש,מחשבה שיש בנו,איזה תופעה שקיימת בנו..
קצת קשה להסביר את מה שאני מרגישה מקווה שתבין.

אני מאוד מבולבלת ואני צריכה קצת סדר בדברים
אני לא כל כך טובה בלכתוב..מקווה שהסברתי את עצמי הכי טוב שאפשר

ושוב תודה רבה,אתם חוללתם בי שינוי ענק, ומקווה שאני בדרך הנכונה!
תמשיכו לעשות כאלו דברים גדולים! ולפתוח גם אחרים בדברים משמעותיים כאלו.

תודה רבה! ושבוע טוב


ועוד דבר אחרון, אני מבקשת שתיתפללו לרפואת זהבה בת חיה שרה וישעיהו בן שרה, זה סבא וסבתא שלי שחולים. ואני יודעת שיש בכם אמונה כל כך גדולה ומקווה שהתפילות יעזרו.
תודה.


התשובה
שלום וברכה.
ראשית תודה רבה על המילים החמות זה בהחלט מחמם את הלב לשמוע שאנחנו מצליחים לעורר את לב עם ישראל.
חשוב שתזכרי שהיכולת שלנו להשפיע לא נובעת מהכוח שלנו אלא מהרצון שלכן להפתח לשמוע ולהשתנות. זו משימה לא פשוטה בכלל.
כך שאת התודה יש לומר לך ולחברותייך על שיתוף הפעולה הפתיחות הכנות והרצינות הרבה.

לגופו של עניין:
1. אני מאמין באמונה שלמה שה´ יתברך מדבר עם כל אדם אנחנו צריכים לאמן את השריר הזה שנקרא אמונה.. כמו כל שריר שיש לאדם שככל שהוא יעבוד עליו הוא יתפתח ויגדל כמו כל אומנות שככל שאדם ילמד הוא ישים לב לפרטים קטנים יותר. כך גם בקשר עם ריבונו של עולם.
תנסי להסתכל על הדברים שסביבך ולראות כיצד הקדוש ברוך הוא מתגלה בתוכם. מה הוא אומר לך. מה אפשר ללמוד מזה.
2. אינני יודע למה בדיוק את מתכוונת ולכן הייתי ממליץ לדבר עם יועצת בית הספר שמכירה אותך ויכולה לעזור לך יותר גם בליווי אישי.

3. מה הוא האלוקים זו שאלה גדולה וודאי שהוא לא דמות ולא אור אבל את הסוגיה הזאת יש ללמוד בתוך הספרים כמו מורה נבוכים לרמבם הכוזרי של רבי יהודה הלוי הרמחל בדעת תבונות ועוד..
בהצלחה רבה.

התשובה התקבלה ממדרשת צוריאל בתאריך כ"ג שבט ה´תשע"ז
 

אודותינו תוכניות חינוכיות - יסודי תוכניות חינוכיות - על יסודי גלריה שרות לאומי פורום מאגר למדריכים שאל את הרב צור קשר

מדרשת צוריאל, מרכז לזהות יהודית, אשדוד. טלפון 08-8522544 פקס 15388522544
כל הזכויות שמורות למדרשת צוריאל

יהדות, פרשת שבוע, פורומים, חגים