אמונה

השאלה
אני מנסה להתחזק באמונה. אני קראתי ספרי אמונה בגן האמונה ואני קוראת שוב ושוב כמעט כל יום ומנסה להכניס לי לראש וללב אבל אני לא מצליחה ואני מוצאת את עצמי לפעמים לחוצה מאוד ממבחן פשוט בחשבון כל מבחן אני בלחץ ואני בלחץ מהמון דברים ובמקביל אני קוראת ספרי אמונה .כשאני קוראת אותם אני ממש בעלת אמונה אבל תכלס ביום יום אני מתקשה להאמין ולבטוח בו באמת ביטחון ושלווה אני אומרת לעצמי אני מאמינה אבל... הלב .. מסרב להאמין....

נ.ב אני צריכה כמה שיותר מהר תשובה אמונה עוזרת לו??!!

התשובה
שירה שלום.

את מתארת תופעה מוכרת. במשך היומיום אנו הרבה פעמים מרגישים חילוף במצב הרוחני שלנו. רגע אחד אנחנו ´יהודים טובים´, רוצים קדושה ומאמינים בכל הלב. ורגע לאחר מכן אנו מלאי חרדה ושוכחים את כל האמונה שלנו.

הראשון שעלה על התופעה הזאת, הוא לא אחר מאשר פרעה הרשע. בתקופת שיעבוד מצרים, כשמשה ואהרון ניגשים אל פרעה בבקשה שישלח את בני ישראל לחופשי, פרעה מכביד את העבדות. זוהי טענתו: "תִּכְבַּד הָעֲבֹדָה עַל הָאֲנָשִׁים וְיַעֲשׂוּ בָהּ וְאַל יִשְׁעוּ בְּדִבְרֵי שָׁקֶר".

כלומר, כשאדם טרוד - הוא שוכח לשים לב אל פנימיותו. העולם הרוחני הולך ומטשטש תחת עול הלחץ הגשמי.

זכינו שהקב"ה נתן לנו את יום השבת. יום שבו הגשמיות מפסיקה, ואנו נשאבים אל עולם רוחני. הזוהר הקדוש אומר שיום השבת הוא יום של הנשמה ולא יום של הגוף, כלומר יום שלנשמה יש כח יותר מלגוף.

נצלי את ים השבת. תתכונני אליו. תקראי במשך השבוע את הפרשה. (מעבר לכך שזו מצווה, זה מכין אותך ליום השבת בצורה איכותית.) תוכלי לקרוא בכל יום את העליה לפי החלוקה בחומש (שני, שלישי וכו´ וביום שישי לקרוא גם את שישי וגם את שביעי). כך תוכלי לקבל פרופורציה במשך השבוע, והלחצים יפחתו לאט לאט.

ככל שתמלאי את עצמך בתכנים רוחניים בשבת, ששת הימים הבאים יקבלו אופי אחר.

בהצלחה!
בשמחה תמיד!
אוֹרי.

המשיב אינו רב.
התשובה התקבלה ממדרשת צוריאל בתאריך כ"ז סיון ה´תשע"ה
 

אודותינו תוכניות חינוכיות - יסודי תוכניות חינוכיות - על יסודי גלריה שרות לאומי פורום מאגר למדריכים שאל את הרב צור קשר

מדרשת צוריאל, מרכז לזהות יהודית, אשדוד. טלפון 08-8522544 פקס 15388522544
כל הזכויות שמורות למדרשת צוריאל

יהדות, פרשת שבוע, פורומים, חגים